24. 8. 2014

Vaření 87: Sušené a mleté lesní houby

Takto sušené houby neznám, používám spíše klasicky sušené kousky, ale rozmixovat je a ještě se solí je také skvělé, příprava je potom rychlejší (nezapomeňte, že jsou slané), protože je nemusíte namáčet předem, zase ale nemáte v pokrmu celé kousky. Takže myslím, že se doma hodí obě varianty. Verdikt: 5 gurmánůPotřebujete:

mix lesních hub
sůl
poměr: na cca 300g hub 1 lžička soli

Postup: Čisté houby pokrájené na kousky a sůl dejte do kastrolku a chvilku provařte, než se z nich odpaří tekutina. Houby poté usušte buď v troubě nebo na slunci. V troubě na 75 st. cca 4 hodiny, na slunci to trvá 2 dny, záleží na celkové vlhkosti v prostoru, může trvat i déle, záleží také na množství. Usušené houby rozmixujte mixérem na pudrovou konzistenci. Pokud již máte zásobu nasušených hub můžete je rozmixovat spolu se solí. Směs skladujte v dobře uzavřené nádobě. Využijete je při přípravě rizota, gnocchi, polévek nebo omáček. 

Recept: Cuisiner mieux en jetant moins8 komentářů:

 1. Zajímavý nápad! Letos už máme zase nasušeno asi 60 sklenic "kouskových" hub, ale mleté teda ani jedny :)

  OdpovědětVymazat
 2. O mletých jsem ještě neslyšela, sušíme klasicky na plátečky... a ty houbičky na fotkách vypadají moc hezky! :) Hezký večer, skills-of-art.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Také o mletých sušených houbách slyším prvně.. :) Mě nevadí v bramboračce najít pomalu polovinu houby, ale některým mlsálkům by to mohlo takto chutnat víc.. Využiji tvůj nápad na příští rodinný oběd! :) :D Ráda bych tě pozvala k sobě na blog na probíhající giveaway. Budu ráda, když se zúčastníš. :) Corculum♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě, někdo nemá větší kousky rád a to je potom geniální, určitě je to zajímavý nápad a není můj, ale autorky kuchařky, ze které vařím :) juknu, děkuju za pozvání, hezký den!

   Vymazat
 4. Terezka, toto je doména mojej svokra, ktorá ma zásobuje každý rok hubovým korením. Výborná vec do varenia. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, je to výborné a doma se rozhodně neztratí!

   Vymazat